V létě sice péřovou bundu nenosím, můj dům si ale svou izolaci v horku sundat nemůže. Musím proto počítat s tepelnými zisky, které vedou k pozvolnému zahřátí domu. Těchto zisků se díky zateplení a díky nemožnosti vyvětrat horkým letním vzduchem jen tak nezbavím.
Tepelné zisky co nejvíce omezím venkovními žaluziemi, případně přirozeným stíněním stromy a přesahem střechy. Přesto si chci zajistit dodávku ochlazeného vzduchu. Protože stavím dům velmi nízkoenergetický (pasivní) a nemám rád silnou klimatizaci, stačí mi doplnit rekuperační jednotku Jablotron Futura o chladicí modul CoolBreeze.
Modul CoolBreeze dodává trvale vzduch o teplotě 15-19 stupňů. CoolBreeze v sestavě s jednotkou Futura kombinuje konvenční a adiabatické chlazení. Čerstvý vzduch se tedy zchlazuje a odvlhčuje dvojitě - na výparníku CoolBreeze a na výměníku jednotky Futura (jinak řečeno: s poloviční spotřebou, než jaká by u konvenčního chlazení odpovídala jeho výkonu).
Chápu, že komfortní zónu ovlivňuje vazba teploty a vlhkosti. CoolBreeze se během letního horka postará o výrazné odvlhčení přiváděného vzduchu do domu a díky kontinuálnímu větrání udržuje vlhkost nižší, než by jinak byla. Proto díky rekuperační jednotce Jablotron Futura s modulem CoolBreeze dosáhnu v létě pohodlí i při poněkud vyšší teplotě okolo 25 stupňů. Bez přechlazování a s tím spojených prudkých teplotních změn, které by u mě ze zkušenosti nastartovaly respirační onemocnění.