JABLOTRON
Ohlédnutí za činností nadace v letošním roce
Svět Jablotronu

Ohlédnutí za činností nadace v letošním roce

Publikováno 28. 02. 2020

Na jaře jsme vám přinesli přehled činnosti Nadace JABLOTRON v roce 2018. Naše aktivity v letošním roce pokračovaly ve stejném duchu. Nadále pomáháme zejména prostřednictvím dalších partnerů (neziskové organizace, jiné nadace), jejichž zájmy se shodují s těmi našimi. Stejné zůstávají i oblasti, do kterých naše příspěvky směřujeme. A skoro ve všem, co děláme, se zaměřujeme na podporu aktivních nadšenců s vlastní iniciativou (mezi dětmi i dospělými), protože právě tyto lidi vnímáme jako nejdůležitější.

V letošním roce nadace rozdělila bezmála 6 milionů Korun, z toho více než polovina šla do vzdělávání. Z větších projektů si naši podporu získal např. Elixír do škol, kde podporujeme učitele IT a fyziky ve vzdělávání a sdílení zkušenosti z výuky. V regionu pokračujeme v podpoře Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež, který jsme před 3 lety pomohli rozjet v Libereckém kraji, a ve kterém rok od roku více a více dětí prezentuje své studentské projekty. V samotném Jablonci jsme zopakovali naše vlastní programy pro aktivní pedagogy – Minigranty a ocenění Bezva učitel.

Velká část naší podpory jde na podporu rozvoje občanské společnosti. Program Živá komunita (Nadace VIA) umožňuje aktivním lidem získat podporu na realizaci záměrů prospěšných pro své okolí. S toutéž nadací jsme letos nově spustili program Nebojme se komunální politiky, který nabízí pomocnou ruku lidem zvažujícím vstup do komunální politiky (mentoring, networking, vzdělávání). K většímu zapojení dětí o dění kolem sebe přispíváme např. prostřednictvím podpory projektů Lepší místo (Prostor Plus) nebo Příběhy našich sousedů (Paměti národa/Post Bellum).

I letos podporujeme již tradiční provoz zimní krizové ubytovny pro bezdomovce v Praze na Vackově. Oproti předchozím rokům, kdy šlo pouze o poskytnutí noclehu, bude letos ubytovna fungovat v celodenním režimu a bude určena pro lidi s pohybovým hendikepem nebo ve špatném zdravotním stavu.

V našem regionu jsme jako každý rok přispívali na různé účely – od nového vybavení do Jablonecké nemocnice přes společné úklidové výlety do přírody až po kulturní a sportovní aktivity pro nejmenší děti.

Více informací o Nadaci JABLOTRON naleznete zde.

Zavřít

Kontaktní formulář

V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte. Prosíme o vyplnění následujícího formuláře.