JABLOTRON
Nálož inovací 6: Systém 21. Jak prosté. Ale jak účinné.
Technologie

Nálož inovací 6: Systém 21. Jak prosté. Ale jak účinné.

Publikováno 16. 04. 2021

Nové projekty rodinných domů musí splňovat čím dál přísnější kritéria z hlediska energetické náročnosti. Od loňského září platí vyhláška č. 264/2020 Sb. o energetické náročnosti budov a od 1. 1. 2022 vejde v platnost úprava definice budovy s téměř nulovou spotřebou energie (tzv. nZEB II).

Co to znamená?

Každého, kdo se od ledna 2022 rozhodne stavět, čeká výzva v podobě skloubení tří na pohled neslučitelných kriterií:

 1. Jak docílím co nejnižších energetických ztrát?

 2. Jak vyhovím požadavkům na podíl obnovitelných zdrojů?

 3. A jak přitom vůbec dodržím svůj plánovaný rozpočet?

Jako odpověď nabízí Jablotron všem stavebníkům nízkoenergetických a pasivních domů Systém 21. Jedná se o balíček osvědčených produktů, který byl navržen přesně s ohledem na zpřísňující se zákonné požadavky — ale hlavně z hlediska jednoduchosti, funkčnosti a cenové dostupnosti.

Systém 21 - Jablotron Living Technology

Balíček Jablotron Systém 21 nabízí:

1. Všechny technologie pro vnitřní prostředí od jednoho výrobce Jablotron.
Vytápění, větrání, chlazení, ohřev teplé vody, zabezpečení a smysluplná domácí automatizace. Vše s jednotným ovládáním, perfektně vyladěno přímo od výrobce, bez nutnosti nadřazené MaR.

2. Celoroční komfort včetně chlazení je součástí standardu.
Díky skvělému zateplení je v pasivním domě z definice důležitější zajistit komfort v létě než komfort v zimě. Unikátní kombinace konvenčního chlazení výparníkem a adiabatického chlazení* vzduchovým výměníkem zajišťuje nejen ochlazení, ale také výrazné odvlhčení čerstvě přiváděného vzduchu = maximální pocitový komfort v létě.

3. Velmi příznivé pořizovací náklady.
Od Jablotronu dostáváte vždy transparentní a úplnou cenu bez skrytých doplatků. Pořizovací náklady kompletní technologie a všech rozvodů, tj. včetně montáže na klíč a pětileté záruky, se pohybuje v rozmezí 450-500 tisíc korun.

4. Velmi příznivé provozní náklady.
Hlavním zdrojem pro vytápění i ohřev teplé vody je tepelné čerpadlo s vysokým faktorem účinnosti (COP). Provozní náklady jsou tedy snížené na minimum. Navíc získáváte dvoutarifní sazbu i pro ostatní domácí spotřebiče.

5. Splnění legislativních kritérií výstavby.
Díky úsporné technologii tepelného čerpadla je zajištěn dostatečný podíl obnovitelných zdrojů — energie prostředí, a to bez nutnosti doplňovat další obnovitelné zdroje.

6. Možnost čerpání dotace Nová zelená úsporám.
Čerpání dotace je závislé na vhodné obálce domu, lze dosáhnout na kategorii B0 (150.000 Kč) nebo kategorii B1 (300.000 Kč). V kombinaci s fotovoltaikou lze dosáhnout až na kategorii B2 (450.000 Kč).

7. Jednoduchost celé sestavy = snazší údržba, vyšší robustnost, snazší servis.
Řešení Jablotron se skládá ze vzájemně propojených, jednotlivých zařízení, které každé dělá perfektně to, k čemu je určeno. To je naprostý opak ke slepencům typu “vše v jednom”, kde každá drobná závada má systémový dopad.

8. Dodávka kvalitních českých výrobků s českým vývojem a výrobou. Už 30 let.
Na rozdíl od zahraničních koncernů zaměstnáváme a platíme daně v ČR. Na celý systém poskytujeme rozšířenou záruku 5 let dle záručních podmínek Jablotron, v případě připojení na pult centrální ochrany Jablotron dokonce 7 let.

System21_produkty

Komponenty Systému 21

 1. Větrání se zpětným ziskem tepla a vlhkosti Futura — rekuperační jednotka, která skutečně funguje i v mrazech bez předehřevu a bez přesoušení interiéru v zimě (řízený entalpický výměník).
 2. Modul tepelného čerpadla CoolBreeze, které topí nebo chladí vzduchovými rozvody a pokrývá až 90 % tepelné potřeby domu do přibližně 3 kW (technická data ke stažení).
 3. Ohřev teplé vody v bojleru s integrovaným tepelným čerpadlem Ambienta W.
 4. Záložní sálavé vytápění ve variantách:
  • teplovodní elektrokotel Volta
  • přímotopné prvky (fólie, panely) řízené zónovými termostaty a regulátorem Volta E

Neváhejte a žádejte řešení Jablotron Systém 21 od svého projektanta!

 

* Adiabatická složka chlazení je aplikována na výfuku spotřebovaného vzduchu z domu. Odpařovaná vlhkost je tedy odváděná ven z objektu, nikoliv dovnitř!

Zavřít

Kontaktní formulář

V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte. Prosíme o vyplnění následujícího formuláře.