JABLOTRON
Montáž řízeného větrání s rekuperací od Jablotronu
Nejčtenější

Montáž řízeného větrání s rekuperací od Jablotronu

Publikováno 12. 02. 2019

Uvažujete o řízeném větrání s rekuperací, ale nevíte přesně, na co se připravit a co vás čeká? 

Čtěte dále a s úlevou zjistíte, že proces návrhu větrání s rekuperací není tak složitý, jak jste si původně mysleli. 

Jestli se ptáte, kdy začít s přípravou řízeného větrání ve svém novém domě, tak vězte, že platí jednoduché pravidlo. Čím dříve, tím lépe – s řízeným větráním počítejte ideálně od prvopočátku a zahrňte ho už do projektu. 

A jak tedy vlastně vypadá proces zpracování poptávky řízeného větrání s rekuperační jednotkou Jablotron Futura?    

 1. Ať už chcete poradit, získat všeobecný přehled o rekuperaci, technické informace nebo poradenství týkající se konkrétní stavby, neváhejte a obraťte se na nás. Kontaktovat nás můžete: 
  1. telefonicky na bezplatné zákaznické lince 800 800 522 (volba č. 2) 
  2. e-mailem na zakaznicka.linka@jablotron.cz
  3. nebo vyplněním jednoduchého Kontaktního formuláře
 2. Pokud máte zájem o nezávaznou nabídku řízeného větrání pro váš dům, přiložte do přílohy Kontaktního formuláře (nebo běžného e-mailu) i půdorys a řez domu, ideálně ve formátu DWG nebo alespoň PDF. Důležité je, abychom měli k dispozici alespoň studii s označením jednotlivých místností. 
 3. Po odeslání těchto podkladů od nás obdržíte potvrzující e-mail o jejich přijetí a nejpozději do týdne vypacujeme nezávaznou cenovou kalkulaci kompletního řešení větrání s rekuperací, společně s předběžným návrhem technického řešení – rozmístěním přívodů a odtahů větrání v domě.  
 4. Vypracovanou nabídku dál předáváme vybranému certifikovanému montážnímu partnerovi, který pak bude vaší pravou rukou po celý zbytek realizace zakázky. Montážního partnera volíme vždy s ohledem na místo realizace, aby byla reakční doba v případě potřeby co nejkratší. 
 5. Montážní partner s vámi projde celou nabídku a podle stadia stavby navrhne způsob a termín realizace a montáže.  
 6. V další fázi, po odsouhlasení nabídky z vaší strany i ze strany montážního partnera, vypracujeme prováděcí projekt s přesným výkresem trasování rozvodů pro skutečnou realizaci systému řízeného větrání. Podkladem je výkresová dokumentace ve formátu DWG. Cenu prováděcího projektu odečteme od celkové ceny kompletní zakázky. Naše rekuperační jednotka je zapojena do programu Nová zelená úsporám, takže na pořízení celého systému můžete získat také dotaci.  
 7. Z pohledu zákazníka je asi nejdůležitejším bodem samotná realizace, která probíhá ve dvou etapách. Tou první je instalace vzduchotechnických rozvodů a pak instalace samotné rekuperační jednotky. 
  1. K instalaci vzduchotechnických rozvodů přistupujeme ve stadiu hrubé stavby, tzn. typicky před zaklopením stropních sádrokartonů. Větrací potrubí mohou být vedeny v podhledu nebo například v podlaze, vždy záleží na dispozicích a možnostech konkrétní stavby. 
  2. Samotná rekuperační jednotka je instalována klidně až o několik měsíců později, tj. po celkovém dokončení, kdy už na objektu neprobíhají žádné stavební práce. 
 8. Certifikovaný montážní partner se postará o spuštění a správné zaregulování rekuperační jednotky, aby zajistil její bezproblémový chod. A aby rekuperační jednotka fungovala i v následujících letech tak, jak má, doporučujeme uskutečnit v intervalu 1x za rok servisní prohlídku, na které se můžete s instalačním partnerem předem domluvit. 

Máte zájem o vypracování nezávazné cenové kalkulace? Ozvěte se, rádi vám pomůžeme. Vyplňte třeba jednoduchý Kontaktní formulář. 

Řízené větrání s rekuperační jednotkou Jablotron Futura ale tvoří jen jednu část pomyslné skládačky. Dokážeme vám nabídnout ucelené řešení pro komfortní bydlení, které kromě větrání zahrnuje i topení a ohřev teplé vody.

Zavřít

Kontaktní formulář

V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte. Prosíme o vyplnění následujícího formuláře.