JABLOTRON
Další kotel z dílny Jablotron? Samozřejmě a tentokrát plynový
Technologie

Další kotel z dílny Jablotron? Samozřejmě a tentokrát plynový

Publikováno 12. 09. 2018

Náš topný sortiment se cíleně rozrůstá. V současné době připravujeme k uvedení na trh další novinku, kterou je plynový kondenzační kotel Jablotron Aura.

Plynový kotel patří k osvědčeným řešením vytápění. Uplatní se především u domů s vyšší tepelnou ztrátou nebo tam, kde se počítá s velkou spotřebou teplé vody a kde je potřeba teplou vodu rychle dohřívat. K typickým použitím patří zajištění tepla pro rodinné domy s více bytovými jednotkami (např. dvougenerační bydlení).Ve srovnání se staršími typy kotlů zaručuje kondenzační technologie maximální možné využití energie z plynu. Voda se v kondenzačním kotli ohřívá dvojstupňově. Nejprve chladná voda odebírá teplo horkým spalinám (jejich ochlazováním vzniká kondenzát). Teprve poté se tato předehřátá voda dostává přímo k plynovému hořáku. Dvoustupňový ohřev zvyšuje účinnost kotle řádově o 10 % (vůči běžným kotlům) a vede také k odpovídajícím úsporám za plyn. Ještě vyšších úspor se dosahuje správným elektronickým regulováním výkonu kotle, které umožňuje lépe využít předehřev vody teplem ze spalin.

Pro kotel Jablotron Aura jsme zvolili základní výkony 18 a 25 kW. Modulační rozsah 1:10 zajišťuje, že i při nižších tepelných ztrátách domu nebo bytu kotel minimálně cykluje a přitom zůstává dostatek výkonu pro přípravu TV. Nadřazený regulátor Jablotron zajišťuje kompletní řízení spotřeby tepla a komunikaci do cloudu Jablotron. Součástí dodávky kotle je venkovní sonda a prostorový ovladač. Samozřejmostí je vzdálená diagnostika a ovládání z mobilní aplikace MyJABLOTRON, takže kdykoliv můžete získat aktuální informace a přehledy, nebo se jen jednoduše přesvědčit, že vše funguje, jak má.

Zavřít

Kontaktní formulář

V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte. Prosíme o vyplnění následujícího formuláře.